7.20.2007

Her Zamanki Gibi Geç Gelen Tarifler :)
Merhaba arkadaşlar, Her zamanki gibi biraz geciktim:) Dün yaptığım karnıyarık süsleme olarak hiç güzel olmadı ama lezzeti ve rengi çok güzeldi. Bende sizlerle paylaşmak istedim.Tarif vermiyorum çünkü karnıyarık hepimizin yaptığı güzel bir lezzet.
Börülce, yemek, kavurma ve haşlayıp salata olarak çok sevdiğimiz bir sebze. Ben bu kez yemeğini yaptım yanına közlediğim biberler ve salata eşliğinde yedik. Taze fasulye yemeği gibi pişiriliyor.


Salatalık soslu semiz otu salatası. Semiz otunun ince sapları ve yapraklarını elimle ayıkladım, yıkadım kaseye aldım. Havanda bir baş sarımsağı tuzla dövdüm içine yavaş yavaş zeytinyağ ekledim ve ekşisini koydum. İçine salatalık rendeledim. Hepsini beraber semizotuna karıştırdım.Harika bir ekşili cacık oldu:) Tavsiye edim denerseniz çok beğenirsiniz eminim.


Yemeklerin üstüne de hafif olduğu kadar çok güzel olan ve tarifini aldıktan sonra devamlı yaptığım bir Pandispanya tatlısı yaptım.
Tarifini vereyim: Beş yumurta, bir su bardağı şeker, bir paket vanilya, bir paket kabartma tozu (ben iki tane koydum), aldığı kadar un.
Şurubu: Üç su bardağı şeker, beş su bardağı su karıştırılıp ocağa konulmadan şeker eritilecek. Ilıyan tatlının üzerine dökülecek.
Tarifi
Mekanımız Mutfak 'dan aldım. Hepinize afiyetler olsun. Sevgilerimle...Posted by Picasa